Dni otwarte OHP


26 czerwca 2018

Początek wakacji jest w jednostkach rynku pracy OHP na Warmii i Mazurach czasem DNI OTWARTYCH obfitujących w warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi nauki i biznesu a przede wszystkim oferty pracy.

Specjaliści OHP pełniący często rolę łącznika pomiędzy pracodawcą, czy też szkołą a młodym człowiekiem w okresie przedwakacyjnym skoncentrowali się na przygotowaniu młodzieży do podjęcia zatrudnienia w okresie letnim wyposażając młodzież w wiedzę dotyczącą praw i obowiązków pracownika oraz zasad związanych z podejmowaniem zatrudnienia. Nie zabrakło ofert dla osób poszukujących stałego zatrudnienia oraz możliwości nabycia lub zmiany kwalifikacji.

I tak np. w Olsztynie odbył się dzień otwarty Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży połączony z konsultacjami ze specjalistami OHP i możliwością zbadania predyspozycji zawodowych. Przedsiębiorca Jarosław Zwierzchowski przedstawił młodzieży zawód spawacza, jako jeden z najbardziej poszukiwanych i cenionych zawodów zarówno w Polsce, jak i za granicą oraz dający możliwości w pracy w branżach pokrewnych. Po spotkaniu młodzież chętnie zapisała się na kurs zawodowy spawacza metodą TIG znajdującego się w ofercie szkoleniowej OHP.

Natomiast w Biskupcu specjalistki z Młodzieżowego Centrum Kariery zorganizowały cykl warsztatów związanych z poruszaniem się po rynku pracy oraz wyborem przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

W ofercie OHP na Warmii i Mazurach sporo ciekawych propozycji zatrudnienia sezonowego i stałego oraz bezpłatnych kursów i szkoleń.  Zapraszamy do odwiedzenia naszych jednostek w Twojej okolicy.