ECDL w Nidzicy zdobyty!


17 kwietnia 2018

W Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Nidzicy zakończono realizację kursu komputerowego ECDL w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.

Poprzez udział w zajęciach uczestnicy projektu nabyli wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania podstawowych funkcji komputera i jego systemu operacyjnego pod okiem specjalisty, ale nie tylko! Odkryli tajniki, które kryją w sobie edytory tekstu oraz arkusze kalkulacyjne, dzięki czemu nauczyli się formatowania oraz używania podstawowych funkcji matematycznych, statystycznych i logicznych. Całość kursu składała się z czterech modułów: 1 – podstawy pracy z komputerem, 2 – podstawy pracy w sieci, 3 – przetwarzanie tekstów, 4 – arkusze kalkulacyjne. Ostatnim etapem kursu był egzaminu końcowy, po ukończeniu którego uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający poziom nabytych kwalifikacji zgodnie ze standardem ECDL.

Wyniki egzaminów uczestnicy poznają już za kilka dni. W kolejnych etapach projektu młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach kreowania wizerunku oraz w wybranych przez siebie, w konsultacji z doradcą zawodowym, kursach zawodowych.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych