Giełda Szkół w Małdytach


7 marca 2018

7 marca br. w Szkole Podstawowej w Małdytach odbyła się Giełda Szkół zorganizowana z myślą o młodzieży klas kończących edukację na poziomie gimnazjalnym w Małdytach i Szymonowie.

W Giełdzie udział wzięli przedstawiciele różnych szkół i pracodawców, m.in. Zespół Szkół w Pasłęku, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie, Zespół Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie, Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie, przedstawiciele Fabryki Mebli Taranko w Morągu, oraz ostródzkie jednostki OHP – Hufiec Pracy oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP.

Komendant oraz wychowawca ostródzkiego Hufca Pracy przedstawiły młodzieży zasady rekrutacji do Hufca i branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz oraz w klasie wielozawodowej. Doradca zawodowy MCK OHP odpowiadała na szereg pytań związanych z możliwościami dalszego kształcenia. Przygotowanie młodzieży do wyboru szkoły i zawodu oraz do świadomego planowania kariery zawodowej – zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym – zostało wpisane w działania zawodoznawcze i wychowawcze polskiej szkoły i cieszy fakt, że poszczególne placówki edukacyjne organizują tego typu przedsięwzięcia.

 

W kwietniu i w maju organizowane będą dni otwarte szkół średnich, w których wezmą udział również specjaliści MCK OHP w Ostródzie. Zapraszamy na konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy oraz specjalistą ds. szkoleń – pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie dotyczące dalszej edukacji i pracy.