Giżycka rybka 2018


21 września 2018

20 września br. w Giżycku,  jednym z najpiękniejszych miast na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, odbył się IX Wojewódzki Turniej Wędkarstwie Spławikowym Młodzieży OHP. W zawodach na Kanale Łuczańskim wzięły udział reprezentacje jednostek opiekuńczo-wychowawczych Warmińsko-Mazurskiej WK OHP z Pisza, Mrągowa, Ełku i Giżycka.

Uroczystego otwarcia turnieju w piękny słoneczny dzień dokonała komendant giżyckiego Hufca Pracy Magdalena Łępicka – życząc zawodnikom „połamania wędek”. Następnie głos zabrała kierownik Zespołu ds. kształcenia i wychowania Warmińsko-Mazurskiej WK OHP w Olsztynie Karolina Mrówczyńska, która w kilku ciepłych słowach przywitała gości i zachęciła do korzystania z uroków pięknego regionu.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Grzegorz Piech. Zapoznał uczestników z regulaminem i przestrzegł przed naruszaniem zasad zdrowej rywalizacji. Miejsca połowu przyznane zostały losowo. Uczestnicy wykazali się fachową wiedzą związaną z wędkarstwem. Przyjechali zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i stosowali najlepsze zanęty i przynęty.

Po dwugodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce przypadło Sylwestrowi Pieloch, drugie miejsce zdobył Jakub Sokołowski, a trzecie – Szymon Lutkiewicz (wszyscy trzej z Hufca Pracy w Piszu).
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy pamiątkowe, które wręczyła Karolina Mrówczyńska wraz z kierownikiem ds. kształcenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Andrzejem Radziewiczem. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem, podczas którego wędkarze dzielili się wrażeniami z połowów.