Metamorfozy w Kurzętniku


18 maja 2018

Warsztaty z zakresu kreowania wizerunku w Kurzętniku dobiegły końca. Spotkania były kolejnym etapem projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.

Zajęcia zostały zorganizowane oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób profesjonalnie kreować swój wizerunek w miejscu pracy, poznali najważniejsze zasady oraz rodzaje dress codu, reguły doboru stylu i fasonów, rozmiarów i dodatków w zależności od sytuacji. Młodzież poznała również zasady dopasowywania stylizacji do różnych typów sylwetek, a jednocześnie nauczyła się podkreślać atuty i ukrywać niedoskonałości swojej sylwetki. Oprócz tego uczestnicy spotkań mieli możliwość poznania meandrów psychologii kolorów, dzięki której można dyskretnie wpłynąć na odbiór naszej osoby oraz zapoznali się ze sposobami autoprezentacji i zasadami mowy ciała. Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na wagę wizerunku w dzisiejszym świecie i ułatwienie uczestnikom doboru stroju do rozmów z pracodawcą i tym samym zwiększenia szansy na zatrudnienie.

Stylistki podczas zajęć z naszą młodzieżą pełniły funkcję doradcy oraz kreatora. Podpowiadały uczestnikom, w jaki sposób mają się ubrać, umalować czy uczesać, aby wyglądać atrakcyjnie i modnie. Na koniec największą niespodzianką była stylizacja. To ona w znacznej mierze odpowiada za tzw. pierwsze wrażenie i kształtuje nasz wizerunek w kontaktach z pracodawcą. Każdy strój został dobrany do figury uczestników tak, aby maskował mankamenty i podkreślał atuty, uwzględniając tkaninę i fason. Spotkanie z pewnością przyczyniło się do zwiększenia poczucia pewności siebie u młodzieży.

Młodzi ludzie bardzo zadowoleni z efektów metamorfozy, wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym etapie projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, którym będą indywidualnie dobrane kursy zawodowe.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych