Metamorfozy zakończone


27 kwietnia 2018

Przysłowie mówi „nie osądzaj książki po okładce”, to jednak nie można przejść obojętnie od faktu, że podczas oceniania ludzi podświadomie bierzemy pod uwagę ich wygląd. Chociaż nie szata zdobi człowieka, to dobrze wyglądającym osobom przypisujemy pozytywne cechy. Instynktownie jesteśmy bardziej otwarci na kontakty z nimi. Mając tego świadomość, uczestnicy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kętrzynie biorą udział w warsztatach z zakresu kreowania wizerunku połączonych z usługą stylisty, które są kolejnym etapem projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.

Warsztaty zostały zorganizowane oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Tą, jakże interesującą dla uczestników formę wsparcia podzielono na trzy zasadnicze części. Pierwsza z nich obejmowała warsztaty ze stylistą. Uczestnicy dowiedzieli się jak pracownik powinien profesjonalnie kreować swój wizerunek w miejscu pracy, poznali najważniejsze zasady oraz rodzaje dress codu, dobór stylu i koloru, dobór fasonów, rozmiarów i dodatków w zależności od sytuacji. Oprócz tego uczestnicy spotkań zapoznali się ze sposobami autoprezentacji oraz zasadami mowy ciała. Omówiono także analizę kolorystyczną, zasady modelowania twarzy fryzurą oraz sposoby korygowania mankamentów figury odpowiednim doborem strojów.

Podczas kolejnego etapu dziewczęta poznały sztukę malowania, czyli makijaż krok po kroku oraz jak umiejętnie go wykonać na ważne spotkanie, jakim niewątpliwie jest rozmowa kwalifikacyjna. Panowie usłyszeli o stylizacji brody i zarostu oraz jak dobrać go do kształtu twarzy. Obie grupy skorzystały również z zabiegu kosmetycznego – oczywiście indywidualnie dobranego do każdej z osób. Jednocześnie można było zasięgnąć porady specjalisty, uzyskać fachową informację w kwestii branży kosmetycznej. Na koniec największą niespodzianką była stylizacja, podczas której uczestnikom została dobrana odpowiednia garderoba. To ona w znacznej mierze odpowiada za tzw. pierwsze wrażenie i kształtuje nasz wizerunek w kontaktach z pracodawcą. Każdy strój został dobrany do figury uczestników tak, aby maskował mankamenty i podkreślał atuty. Spotkanie z pewnością przyczyniło się do zwiększenia poczucia pewności siebie u młodzieży.

Młodzi ludzie bardzo zadowoleni z efektów metamorfozy, wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym etapie projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, którym będą indywidualnie dobrane kursy zawodowe.

 

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych