Poznań Motor Show


1 kwietnia 2019

29 marca br. podopieczni Środowiskowego Hufca Pracy w Elblągu, na co dzień uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu, wzięli udział w wycieczce na Międzynarodowe Poznańskie Targi Motoryzacyjne.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań związanych z przemysłem motoryzacyjnym. Motor Show to największa tego typu impreza w Polsce oraz jedna z większych w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji, w którym mogli uczestniczyć również nasi wychowankowie. Tegoroczna edycja odsłoniła pojazdy w ramach czterech salonów – samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego. Niezliczona liczba atrakcji, międzynarodowych i polskich premier oraz wydarzeń towarzyszących m.in. pokazów stuntu, czy car tuningu, podkreśliła niepowtarzalny charakter tego wydarzenia.

Podczas wycieczki młodzież miała okazję zasiąść za kółkiem premierowego modelu Mitsubishi ASX MY 2020 oraz europejską wersją TRITON/L 200 opracowanego zgodnie z dewizą Engineered Tough. Kolejną motoryzacyjną premierą był Hyundai Nexo, Suv zasilany paliwami wodorowymi. Niektórych zainteresowały też samochody zabytkowe, innych samochody koncepcyjne. Motor Show to nie tylko nowoczesne auta i premiery. To także ciekawostki motoryzacyjne, takie jak np. pokaz samochodów elektrycznych, wodorowych czy hybrydowych. Jednak jedną z najciekawszych atrakcji udostępnioną dla zwiedzających, z której młodzież ochoczo korzystała, była przejażdżka najnowszymi symulatorami jazdy.

Wycieczka przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a chłopcy tuż po powrocie deklarowali chęć uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach w przyszłości.