Na sportowo w Olsztynie


7 marca 2019

W sobotę, 2 marca, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie po raz kolejny spotkały się drużyny rywalizujące o zwycięstwo w Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OHP. Było wszystko: sportowa walka, emocje, doping kibiców i to co w piłce najważniejsze – bramki. Ale po kolei.

Do rywalizacji o prymat najlepszej drużyny w piłce halowej przystąpiło siedem ekip z całego województwa. Zawody otworzył Komendant Wojewódzki OHP Dariusz Rudnik, który życzył zawodnikom powodzenia, sportowego ducha walki, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Jako że turniej rozgrywany był systemem pucharowym, tuż przed zawodami przeprowadzono losowanie. Wylosowano trzy pary, plus wolny los. W walce o półfinał padły następujące wyniki:

Ostróda – Gołdap  2:4

Elbląg – Pasłęk 5:2

Mrągowo – Olsztyn 2:3

Wolny los przypadł Giżycku.

Największe emocje, bo i stawka największa, wzbudziły dwa ostatnie spotkania. W meczu o 3. miejsce Olsztyn wygrał z Gołdapią 4:2, a w wielkim finale po raz czwarty z rzędu triumfowała drużyna z Elbląga, pokonując Giżycko 5:2.

Po zaciętej walce przyszedł czas na podsumowanie i gratulacje. Puchary, medale i dyplomy wręczył Komendant Wojewódzki OHP, który podziękował za sportową rywalizację i zachowanie zasad fair play. Nagroda Komendanta przypadła najlepszemu zawodnikowi – Patrykowi Gościńskiemu z Elbląga.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!