Oferta dla każdego w Mrągowie


12 marca 2019

7 marca br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Mrągowie.

Ciekawie zaaranżowane stoiska przykuwały uwagę odwiedzających, którzy chętnie sięgali po foldery informacyjne dedykowane uczniom oraz osobom poszukującym pracy. Dla młodzieży bowiem targi to najlepsza okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną lokalnych placówek oświatowych. Z kolei dla bezrobotnych i osób pragnących zmienić miejsce zatrudnienia – szansa na pozyskanie szerszej wiedzy na temat rynku pracy i wolnych stanowisk.

Niewątpliwym atutem targów była możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami, wśród których znaleźli się prywatni przedsiębiorcy, agencje zatrudnienia, instytucje rynku pracy, placówki oświatowe, instytucje szkoleniowe oraz lokalne stowarzyszenia. Swoje stanowiska prezentowały również publiczne służby zatrudnienia (PUP, CPiE) oraz służby mundurowe (Policja, Straż Pożarna, WKU). Licznie zgromadzona młodzież poznała działalność przedsiębiorstw pod kątem perspektyw zatrudnieniowych, wymagań i oczekiwań od kandydatów do pracy oraz obowiązujące procedury rekrutacyjne. Osoby zainteresowane ofertami pracy miały możliwość bezpośredniego złożenia CV, a nawet przeprowadzenia wstępnych rozmów kwalifikacyjnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska Centrum Edukacji i Pracy w Olsztynie oraz Punktu Pośrednictwa Pracy w Mrągowie, których przedstawiciele udzielali porad w zakresie wyboru zawodu i drogi kształcenia, jak również planowanych szkoleń zawodowych. Młodzi uczestnicy targów zdobyli cenne informacje o aktualnych trendach na lokalnym rynku pracy oraz ofertach pracy stałej, krótkoterminowej i weekendowej. Ponadto asystent EURES przedstawił aktualne oferty zatrudnienia za granicą, informował o świadczonych usługach z zakresu międzynarodowego pośrednictwa pracy oraz o warunkach życia i pracy na terenie Unii Europejskiej.

Targi to nie tylko prezentacja ofert pracy. To także okazja do spotkań z przedstawicielami lokalnych władz, instytucji i szkół powiatu mrągowskiego. Wśród przybyłych gości byli m.in. poseł Jerzy Antoni Gosiewski, poseł Paweł Papke, poseł Andrzej Maciejewski, Starosta Powiatu Mrągowskiego Barbara Kuźmicka-Rogala oraz Burmistrz Miasta Mrągowo Stanisław Bułajewski. Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Paweł Kowszyński oraz Dyrektor CEiPM w Olsztynie Marek Obrębski. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Mrągowskiego Barbara Kuźmicka-Rogala.