OHP na gminnych dożynkach


10 września 2018

Dożynki Gminy Purda odbyły się w tym roku w Klebarku Wielkim, gdzie aktywnie działa Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP. Obchody Święta Plonów rozpoczęto mszą świętą w kościele pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim, po czym rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Wydarzenie uatrakcyjniły wyroby lokalnych przedsiębiorców, jak również cześć artystyczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Lidzbarka, Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ze Szczytna, zespołu wokalnego Cantre z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Barczewie, zespołu śpiewaczy Mazury ze Szczytna. Na scenie poezję śpiewaną wykonał olsztyński zespół Czerwony Tulipan. Nie zabrakło także swojskich piosenek Bartosza Abramskiego oraz gwiazdy wieczoru – Jorrgus. Tegoroczne dożynki były nie tylko świętem rolników, ale także strażaków.

 

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Klebarku Wielkim od lat pielęgnuje tradycję i kulturę regionalną biorąc udział w imprezach lokalnych. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Lato podczas dożynek promował działania OHP i zapraszał do udziału w szkoleniach realizowanych przez jednostkę. Szczegółowo informował również o projektach umożliwiających młodym ludziom nabycie kwalifikacji zawodowych i pomagających w odnalezieniu pierwszej pracy.