Olsztyn sportem stoi!


5 marca 2018

W miniony weekend odbywało się w naszym mieście wiele imprez sportowych. Dla nas najważniejszy był jednak Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP. Turniej jak co roku odbył się przy pełnej obsadzie jednostek z naszego województwa (9 drużyn). Zawody odbyły się w Sali Zespołu Szkół nr 1 w Olsztynie, dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły.

Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonał Komendant Wojewódzki OHP w Olsztynie Dariusz Rudnik. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Trochę szkoda że „przegrani” odpadali po pierwszym meczu, ale takie są zasady rywalizacji sportowej. Właśnie sport jest najlepszą i najatrakcyjniejszą formą spędzania wolnego czasu, aktywności życiowej, elementem wychowania.

Mecze stały na wysokim poziomie przy dużym zaangażowaniu i ambicji zawodników. Wiele ze spotkań kończyło się po rzutach karnych, które rozstrzygały o losach meczów. Okazałe i atrakcyjne puchary, oraz nagrody uświetniły uroczystość zakończenia turnieju. Przy ogromnym zadowoleniu zwycięzców Komendant Wojewódzki dokonał dekoracji, oraz wręczył puchar i nagrody. Z „dziennikarskiego” obowiązku informujemy, że trzy czołowe miejsca zajęły:

III – HP Ełk

II – OSiW Pasłęk

I – ŚHP Elbląg

Zawodnicy z pewnością czekają na możliwość rewanżu, a okazja będzie już w maju. Do zobaczenia na turnieju piłki nożnej w Mrągowie.