Spotkanie opłatkowe w Giżycku


22 grudnia 2017

20 grudnia br. w giżyckim Hufcu Pracy odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem uczestników, absolwentów, nauczycieli i wychowawców. Jednakże wśród zebranych nie zabrakło gości, którzy dzięki swojej obecności uczynili ten dzień bardziej uroczystym. Na spotkanie przybyli m.in. dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Uroczystość rozpoczęła Komendant Hufca, która powitała zgromadzonych, złożyła życzenia oraz zaprosiła wszystkich do wspólnej Wigilii. W kolejnej części uroczystości uczestnicy Hufca, uczniowie CKZ i U oraz uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych zaprezentowali jasełka pn. „Wigilijna ulica”. Była to opowieść o obecnej cywilizacji niosącej pytanie: Czy ten harmider ucichnie, aby zrobić miejsce dla chwili zadumy nad betlejemską stajenką? Z roku na rok, pytanie to pozostaje bez odpowiedzi, bowiem krzyk i hałas nasilają się. Coraz szybsze tempo życia, coraz głośniejsi ludzie, wszyscy pędzą i kto ich zatrzyma? W przedstawieniu jasełkowym uczniowie wcielili się w role biznesmenów prowadzących rozmowy na tematy zawodowe i nie mających czasu dla bliskich, nawet podczas Wigilii. Nastolatki rozmawiające tylko o zakupach świątecznych i „fajnych prezentach”, babcie siedzące na przystanku opowiadające reporterowi, że „to czas przebaczenia, dzielenia się nie tylko opłatkiem”, czas, który spędzamy z bliskimi, a ci (niestety) najchętniej wyjeżdżają do Zakopanego, zostawiając starsze osoby samotne w pustych domach. Jasełka pozwoliły wyzwolić w nas refleksję, czym tak naprawdę są Święta Bożego Narodzenia, zatrzymać się na chwilę, pomyśleć, co możemy zrobić dla swojej rodziny i bliskich aby poczuć rodzinną atmosferę.

Muzykę do inscenizacji wykonała absolwentka Hufca, jej synek oraz uczeń ZSEiI, który akompaniował na gitarze do wszystkich utworów świątecznych. Dalsza część uroczystości była okazją do podzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Podczas spotkania młodzież podarowała zaproszonym gościom drobne upominki – świeczniki z szyszek – własnoręcznie wykonane na kółku plastycznym.
Ciepła, świąteczna atmosfera z pewnością wprowadziła wszystkich w ten piękny czas oczekiwania na przyjście Pana.