Stylistki paznokci wchodzą na rynek pracy


26 września 2019

W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie, 10 młodych osób zakończyło profesjonalne szkolenie „Stylizacja paznokci”, uzyskując tym samym kwalifikacje do wykonywania zawodu.

Wybór rodzaju kursu podyktowany był zapotrzebowaniem ze strony lokalnych pracodawców oraz predyspozycjami młodych osób zgłaszających się do CEiPM w Olsztynie. Zajęcia praktyczno-teoretyczne odbywały się w nowoczesnym gabinecie z dobrze wyposażonymi stanowiskami. Podczas szkolenia uczestniczki poznały budowę paznokcia, zasady obowiązujące przy pracy z klientem oraz przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. Uczyły się też dbania o paznokcie, skórę wokół nich oraz podstaw stylizacji i zdobienia paznokci w wielu technikach.

Umiejętności uczestniczek poddane zostały weryfikacji i egzaminowi końcowemu, który zakończył się sukcesem. Umiejętności jakie nabyły uczestniczki kursu pozwolą rozpocząć pracę w salonie kosmetycznym lub założyć własną działalność. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie życzy naszym absolwentkom wielu sukcesów zawodowych i ciągłego rozwoju w zawodzie. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach utrzymania rezultatu projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Zapraszamy młodzież w wieku 18-24 lata zainteresowaną zdobyciem poszukiwanych kwalifikacji na rynku pracy do siedziby Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, przy ul. Artyleryjska 3B w Olsztynie.