Z wizytą w Termach Warmińskich


23 grudnia 2019

Uczestnicy OHP z klasy wielozawodowej szkoły branżowej w Olsztynie wraz z kadrą opiekuńczo-wychowawczą i pracownikami pionu rozwoju zawodowego CEiPM w Olsztynie, wzięli udział w wycieczce integracyjno-zawodoznawczej do Term Warmińskich – pierwszego ośrodka termalnego na północy Polski. Głównym celem wycieczki było kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania własnej kariery i ukierunkowanie na podjęcie właściwej decyzji zawodowej.

Spotkanie rozpoczęto od prezentacji obiektu, który łączy usługi hotelowe z bogatą ofertą basenów i SPA. Do dyspozycji gości jest tu też sala klubowa z kręgielnią, a także Centrum Aktywności Zewnętrznych z placami zabaw, boiskami, parkiem linowym i ścianką wspinaczkową. Rozbudowana oferta wpływa zatem na różnorodność wykonywanych tu zawodów. Termy Warmińskie to bowiem miejsce pracy dla specjalistów różnych dziedzin – menedżerów, hotelarzy, masażystów, ratowników wodnych, organizatorów imprez, szefów i pracowników kuchni, czy recepcjonistów.

Uczniowie mogli tego dnia realnie spotkać się z przedstawicielami tych zawodów i poznać specyfikę ich pracy. Wizyta w Termach Warmińskim wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Każdy dział to oddzielna historia, inne umiejętności i specjalizacja. Zdaniem młodych uczestników wycieczki to odpowiednie miejsce pracy dla ludzi z pasją i sercem do drugiego człowieka.