Świąteczne prezenty


17 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami. Jak co roku pogrążamy się w świątecznej gorączce, poszukując nowych prezentów dla naszych najbliższych. O czym należy pamiętać, aby prezent był trafiony? Czy są jakieś zasady, którymi powinniśmy się kierować w doborze upominków? Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek.

Co i dla kogo?

Zanim wpadniemy w wir świątecznych przygotowań, warto zastanowić się kogo chcemy obdarować. Należy zatem zrobić listę osób oraz ustalić kwotę jaką chcemy przeznaczyć na ten cel. Następnie warto zastanowić się, z jakiego prezentu obdarowany będzie cieszył się najbardziej. Prezent przemyślany, w który włożymy trochę kreatywności i serca, sprawi, że obdarowany poczuje się wyjątkowo.

Sporządzenie takich notatek oszczędzi nam długich godzin w zatłoczonych sklepach.

A co gdy budżet jest za mały?

W dobie konsumpcjonizmu, gdy szafy pękają w szwach od nieużywanych ubrań i niepotrzebnych bibelotów czy nieczytanych książek, warto postawić na rękodzieło. Prezenty wykonane przez nas samych, przynoszą wiele satysfakcji oraz stanowią miłą niespodziankę obdarowywanemu.

Święta to czas, kiedy w każdym z nas budzi się dziecko. Czerpmy więc dziecięcą radość z kreatywnego podejścia do kwestii prezentów. Dajmy się ponieść fantazji, by stworzyć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Co jest w świętach najważniejsze?

Czas świąt jest często jedynym, kiedy cała rodzina może być razem. Wspólnie spędzony czas na długich rozmowach i grach angażujących całą rodzinę, tworzy niezwykłą atmosferę, którą pamiętamy cały kolejny rok. Upominek pod choinką jest tylko miłym dodatkiem do świątecznej aury.