Metamorfozy w Braniewie


19 lipca 2019

Pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na potencjalnym pracodawcy, często okazuje się kluczowym elementem w podejmowaniu decyzji w procesie rekrutacji. W ciągu kilkunastych pierwszych sekund spotkania ocenie podlega fryzura, strój, zadbane dłonie, czyste buty. Warto więc zadbać o siebie i swój wygląd, by nie zamykać swojej szansy na rynku pracy.

Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” w Młodzieżowym Centrum Kariery w Braniewie wzięli udział w warsztatach z zakresu kreowania wizerunku oraz mieli możliwość przejść przez metamorfozę. Podczas warsztatów poznali zasady dress code’u, sposobów autoprezentacji i wizażu, a także znaczenie mowy ciała w kontaktach biznesowych. Część warsztatowa objęła także informacje z zakresu analizy kolorystycznej, właściwego doboru stroju do figury.

W drugiej części spotkania, uczestnicy wraz ze stylistką dokonali zakupów strojów idealnych na pierwsze rozmowy kwalifikacyjne. Przy wyborze strojów kierowano się m. in. środowiskiem oraz charakterem pracy, w której każdy z uczestników będzie zamierzał podjąć zatrudnienie, osobowością, cechami charakteru uczestników oraz ich preferencjami modowymi. Następnie skorzystali z usług fryzjera, a dziewczęta także z usług makijażystki. Czujne oczy specjalistek pozwoliły przeobrazić się młodzieży w gotowych do pracy i pewnych siebie przyszłych pracowników.

Przeprowadzone zajęcia uświadomiły młodym ludziom, że właściwe kreowanie wizerunku może być ich kluczem do sukcesu.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych