Niezapomniane chwile w „Niezapominajce”


16 lipca 2021

Uczestniczki Hufca Pracy w Elblągu udały się do Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” by podzielić się z jej mieszkańcami swoimi umiejętnościami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Spotkanie z seniorami odbyło się w ramach projektu „Świat jest piękny w każdym wieku” finansowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

– Jesteśmy uczennicami szkoły branżowej, w której uczymy się zawodu fryzjera. Odwiedzając starsze osoby mieszkające w Domu Pomocy Społecznej zauważyłyśmy, że jest tam grupa ludzi samotnych i przygnębionych. Chciałyśmy im pomóc. Postanowiłyśmy zacząć od zmiany wyglądu, która będzie dla nich pierwszym krokiem do zmiany siebie, nastawienia do życia i codzienności – mówi jedna z uczestniczek projektu.

Podczas odwiedzin młodzież posługując się profesjonalnym sprzętem fryzjerskim wykonała stylizacje fryzur dziennych oraz strzyżenie zarówno damskie jak i męskie. Mieszkańcy „Niezapominajki” mieli też okazję skorzystać z masażu dłoni oraz manicure’u. Odwiedziny fryzjerek sprawiły, iż seniorzy poczuli się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim, dobrze się przy tym bawiąc.

2021 03 EKS