Ruszyły staże zawodowe


18 października 2019

Podopieczni Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Elblągu rozpoczęli ostatni etap II edycji projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” – trzymiesięczne staże zawodowe. Młodzież zdobywa doświadczenie u lokalnych pracodawców w zawodach sprzedawca-magazynier i spawacz.

W trakcie stażu młodzież ma okazję w pełni wykorzystać wiedzę i umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie kursów zawodowych poprzedzających staż. Dla wielu z nich jest to pierwsze i zarazem bardzo cenne doświadczenie zawodowe, które ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i otrzymywania atrakcyjnych ofert pracy. Oprócz zdobycia doświadczenia zawodowego, stażyści cenią sobie możliwość nawiązania nowych kontaktów interpersonalnych, które w niedalekiej przyszłości mogą okazać się bardzo pomocne w budowaniu dalszej kariery zawodowej.

Staż zawodowy stanowi istotny element przygotowania młodych ludzi do samodzielnej pracy. Dodatkowo młodzież może liczyć na pomoc i wsparcie wyznaczonych przez pracodawców opiekunów, zobowiązanych do udzielania wskazówek oraz służenia pomocą w wypełnianiu powierzonych zadań.

Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych