Warsztaty kosmetyczne


6 grudnia 2019

5 i 6 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się warsztaty kosmetyczne. W zajęciach przeprowadzonych pod okiem profesjonalnej kosmetyczki, wzięły udział podopieczne oleckiej Grupy Wychowawczej, na co dzień uczennice Szkoły branżowej I stopnia w Olecku.

Głównym celem warsztatów było zapoznanie się z technikami i sposobami pielęgnacji skóry twarzy oraz paznokci, a także nabycie umiejętności samodzielnego przygotowywania maseczek kosmetycznych. Początkowo uczennice przyglądały się zabiegom pielęgnacyjnym, krok po kroku zapoznając się z zawodem kosmetyczki. Następnie, przełamując niepewność, próbowały swoich sił samodzielnie wykonując omawiane zabiegi. Jednym z zabiegów był peeling, który usuwa martwy naskórek, oczyszcza i przygotowuje naszą cerę do lepszego wchłaniania substancji zawartych w kosmetykach. Drugim zabiegiem było nawilżenie twarzy odpowiednimi substancjami odżywczymi, które utrzymają prawidłowy stan nawilżenia naszej skóry. Kolejnym krokiem było odżywienie i regeneracja skóry twarzy poprzez nałożenie odpowiedniej maseczki nawilżającej. Podczas warsztatów dziewczęta samodzielnie komponowały maseczki, korzystając ze wskazówek prowadzącej.

Drugi dzień zajęć poświęcony był pielęgnacji paznokci. Prowadząca udzieliła kilku fachowych wskazówek w jaki sposób wykonać profesjonalny manicure, aby nadać paznokciom pożądanych kształt oraz jakie preparaty stosować, aby wzmocnić płytkę paznokcia i poprawić ich kondycję.