Zlot Aniołów


14 lipca 2021

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku chętnie angażują się w działania na rzecz społeczności lokalnej. Tym razem zaangażowali się w organizację XVI Zlotu Miłośników Aniołów w Aniołowie.

Przygotowania do Zlotu trwały kilka tygodni. W tym czasie młodzież tworzyła figurki aniołów z materiałów otrzymanych od Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo. Część figurek wykonano z drewna na warsztatach stolarskich, a część technikami mieszanymi w trakcie zajęć popołudniowych w świetlicy. Wszystkie figurki zostały wystawione podczas Zlotu jako pamiątki.

Poza wykonaniem figurek aniołów uczestnicy i kadra OHP zajęli się organizacją atrakcji dla najmłodszych uczestników Zlotu. Jedną z atrakcji były warsztaty lepienia aniołków z gliny. Dzieci chętnie brały udział w warsztatach, a wykonane figurki zabierały ze sobą do domu. Kolejną atrakcją było malowanie dziecięcych twarzy. Nasze uczestniczki z wielkim zaangażowaniem starały się odwzorować wskazane postacie bajkowe i zwierzęta. Uśmiechy zadowolonych dzieci i ich rodziców wynagrodziły trud włożonej w to pracy.

Udział naszej młodzieży w przedsięwzięciu, poza promocją OSiW w środowisku lokalnym, miało walory kształcące. Mieszkańcy kilku okolicznych miejscowości zaprezentowali na swoich stoiskach produkty i przedmioty związane z kulturą regionu, jej wieloletnią tradycją i chętnie dzielili się swoją wiedzą.