Aktywne ferie na Warmii i Mazurach


25 stycznia 2019

Pierwsza połowa zimowej przerwy za nami. Czas wolny od nauki w szkole pozwala uczniom zregenerować siły i nabrać energii do dalszej pracy w nowym semestrze. Dla młodzieży korzystającej z oferty OHP na Warmii i Mazurach był to niezwykle aktywny czas, po którym z pewnością pozostaną miłe wspomnienia.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie jak co roku, włączyło się w organizację zajęć dla młodzieży spędzającej ferie w mieście. Już pierwszego dnia odbyły się warsztaty pn. „Jak stworzyć biznesplan własnej dla działalności”. Pracując w grupach młodzież miała okazję poznać filary dobrego pomysłu na biznes, podstawowe elementy biznesplanu, opis produktu/usługi, mocne i słabe strony konkurencji. Pomoże im to uniknąć wielu błędów oraz skróci czas poświęcony do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy „NEW ART” w Olsztynie. W ramach zajęć młodzież dowiedziała się na czym polega praca grafika komputerowego oraz jak przebiega cały proces tworzenia reklamy – od momentu powstania projektu do efektu końcowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również giełda pracy, na której zaproszony pracodawca przedstawił aktualne oferty zatrudnienia oraz omówił warunki pracy i wymagania stawiane potencjalnym kandydatom.

Na nudę nie można narzekać również w Bartoszycach. Młodzieżowe Centrum Kariery przygotowało zajęcia pn. „Komunikacja interpersonalna jako nieodzowny element kontaktów międzyludzkich”. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z pojęciem komunikacji i jego elementami. Dowiedziała się na czym polega komunikacja werbalna i niewerbalna, jakie bariery komunikacyjne utrudniają proces porozumiewania się. Poszczególne moduły tematyczne kończyły się krótkim quizem, a każda poprawna odpowiedź została nagrodzona drobnym upominkiem. Zdobyta wiedza z pewnością ułatwi młodym ludziom nawiązywanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Dodatkowo każdego dnia ferii młodzież bierze udział w zajęciach sportowych, doskonaląc technikę gry w bilard, piłkarzyki i tenisa stołowego. Wspólne zabawy dają wiele radości i pozwalają zacieśniać koleżeńskie relacje.

Również Środowiskowy Hufiec Pracy w Elblągu zorganizował dla młodych ludzi liczne atrakcje kulturowe i sportowe. Ferie zaczęły od spaceru po Starym Mieście. Duże wrażenie na młodzieży zrobił Ratusz Staromiejski. Kolejną atrakcją było wyjście do kina na film pt. „Narodziny gwiazdy”. Następnie młodzież wraz z wychowawcami hufca udałą się na miejskie lodowisko, aby skorzystać z uroków zimowego sportu. Zabawom na lodzie nie było końca. Młodzi ludzie czekają z niecierpliwością na kolejne atrakcje przygotowane przez kadrę hufca.

Pierwszy tydzień ferii w województwie warmińsko-mazurskim dobiega końca, ale to nie koniec przewidzianych atrakcji. Również w drugim tygodniu zimowej przerwy uczestnicy będą mogli korzystać z różnych form spędzania wolnego czasu przygotowanych specjalnie dla nich przez jednostki OHP.