Dzień Seniora w Elblągu


22 listopada 2019

20 listopada br. Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu zamienił się w istny salon fryzjerski. Młodzież z elbląskiego Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, kształcąca się w zawodzie fryzjera, strzygła i czesała mieszkańców domu. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Elbląskie metamorfozy” finansowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności, który umożliwia młodzieży zdobycie nowych doświadczeń, rozwijanie kompetencji i umiejętności.

Podczas odwiedzin, młodzież posługując się profesjonalnym sprzętem fryzjerskim wykonała stylizacje fryzur dziennych oraz strzyżenie zarówno damskie jak i męskie. Mieszkańcy „Niezapominajki” mieli też okazję skorzystać z masażu dłoni oraz manicure’u. Młodzi ludzie podzielili się nie tylko tym co potrafią najlepiej w zakresie usług fryzjerskich, ale także empatią, zrozumieniem, cierpliwością i uśmiechem. Seniorzy podziękowali uczniom słodkim poczęstunkiem i pyszną kawą.

Poprzez udział w przedsięwzięciu młodzież uczy się zaangażowania i odpowiedzialności. Europejskiego Korpusu Solidarności kształtuje również postawy prospołeczne i uwrażliwia na potrzeby słabszych.