Ewaluacja projektu Erasmus + w Elblągu


10 października 2019

Nasze projekty w ramach Programu Erasmus + przynoszą efekty! Ich podstawą jest doskonalenie osobiste i zawodowe.

Podopieczni  Hufca Pracy w Elblągu spotkali się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług aby podsumować swój staż w Hiszpanii i zaprezentować zdobyte, w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – gwarancją sukcesu” finansowanego z programu Erasmus +, umiejętności.

Spotkanie rozpoczął Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Paweł Kowszyński przedstawiając uczestników projektu w Sevilli, następnie inicjatywę przejęła młodzież, która swoje wspomnienia z wyjazdu pokazała w formie prezentacji. W celu wprowadzenia gości w tamtejszy klimat uczestniczki projektu wystylizowały się na hiszpanki oraz wykonały fryzury rodem z Andaluzji. Wyjazd młodych ludzi poprzedzony był kilkumiesięcznymi przygotowaniami, z których największą popularnością cieszył się 70 godzinny kurs z języka hiszpańskiego wraz z przygotowaniem kulturowym. Udział w projekcie pozytywnie wpłynął na uczestników podwyższając ich kwalifikacje zawodowe oraz zmotywował do dalszej inwestycji w siebie. Młodzież otrzymała z rąk komendanta certyfikaty z odbytego kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1 oraz upominki.

W OHP Warmia Mazury trwają przygotowania młodzieży do wyjazdu na staż zawodowy do hiszpańskiej Malagi w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość  – Postaw na sukces”. Dlatego też spotkanie atrakcyjne było dla fryzjerek z Elbląga, które wezmą udział w stażu. Zdobyte umiejętności oraz certyfikaty uznawane na terenie całej Unii Europejskiej w znaczący sposób przyczynią się do zwiększenia szans na znalezienie pracy w zawodzie fryzjer.

Celem projektu jest promowanie mobilności zawodowej. Nasi uczestnicy mają szansę zdobyć dodatkowe kompetencje zawodowe, a także w praktyce wykorzystać branżową wiedzę teoretyczną, nabytą w szkołach. To również okazja do poznawania nowych kultur i rozwijania umiejętności społecznych.