Nowe kosmetyczki z Braniewa


25 września 2019

Zawód kosmetyczki nie jest już przypadkową pracą, a wręcz przeciwnie – zapotrzebowanie na jakość usług kosmetycznych wzrasta. Nie wystarczy umiejętność ładnego pomalowania paznokci czy nałożenia makijażu. Obecnie szczególną uwagę należy przykładać do zdobywania wiedzy, dodatkowych umiejętności oraz znajomości współczesnych trendów. By sprostać wymaganiom rynku pracy, 5 młodych dziewcząt, podopiecznych Młodzieżowego Centrum Kariery w Braniewie, wzięło udział w profesjonalnym szkoleniu zawodowym „Kosmetyczka”.

W trakcie 150-godzinnego kursu uczestniczki zapoznały się z organizacją pracy i zasadami funkcjonowania salonu kosmetycznego. Poznały także jego wyposażenie, zastosowanie aparatury kosmetycznej oraz metodykę zabiegów. Podczas zajęć praktycznych kursantki wykonywały regulację i hennę brwi, demakijaż oczu, twarzy i dekoltu oraz depilację damską i męską. Nauczyły się też dbania o paznokcie, skórę wokół nich oraz podstaw stylizacji i zdobienia paznokci w wielu technikach. Pod okiem profesjonalnych trenerów kosmetologii wykonywały podstawowe zabiegi z zakresu pielęgnacji i oczyszczania skóry twarzy oraz zastosowania masek kosmetycznych. W programie kursu nie zabrakło też nauki przedłużania rzęs oraz wykonywania makijażu dziennego i wieczorowego.

Dodatkowo, młodzież biorąca udział w szkoleniu uczestniczyła w zajęciach z doradcą zawodowym, który przeprowadził warsztaty z nowoczesnych technik poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowy z przyszłym pracodawcą. 25 września br. umiejętności uczestniczek poddane zostały weryfikacji i egzaminowi końcowemu, który zakończył się sukcesem. Kompetencje jakie nabyły kursantki pozwolą w przyszłości rozpocząć pracę w salonie kosmetycznym lub założyć własną działalność.

 

Szkolenie realizowane jest w ramach utrzymania rezultatu projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.