Utalentowane OHP


27 kwietnia 2017

27 kwietnia br. na ostródzkim Zamku odbyły się Wojewódzkie Prezentacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP, których współorganizatorem był Hufiec Pracy 14-10 w Ostródzie. Imprezę swoim patronatem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski p. Artur Chojecki, który przesłał List gratulacyjny skierowany do młodzieży. Na przegląd artystyczny przybyli uczestnicy wraz z opiekunami z jednostek OHP z całego województwa. Swoje talenty prezentowali w czterech kategoriach: śpiew, taniec, teatr i rękodzieło. Uroczystość rozpoczęli Wojewódzki Komendant OHP p. Dariusz Rudnik i Komendant HP w Ostródzie p. Teresa Wojtowicz, która powitała Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty p. Krzysztofa Marka Nowackiego, st. wizytatora p. Irenę Rubczewską, starostę powiatu ostródzkiego p. Andrzeja Wiczkowskiego, Duszpasterza Wojewódzkiego OHP ks. Prałata duszpasterza WM WK OHP Henryka Błaszczyka, ks. proboszcza parafii NMP w Ostródzie Romana Wiśniowieckiego, podstarszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców p. Jana Liberackiego, kierownika Zespołu Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie p. Magdę Fost-Stefańską oraz dyrektorów szkół i przedstawicieli instytucji i organizacji współpracujących, a także pracodawców. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Pana Komendanta głos zabrali zaproszeni goście, kierując słowa wsparcia do występujących uczestników. Były także słowa uznania dla pracy kadry OHP za zaangażowanie w rozwój kulturalny młodzieży. Na widowni obok uczestników OHP zasiedli podopieczni z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Ostródzie.
W programie w części konkursowej znalazło się 22 występy z poszczególnych jednostek. Natomiast w przerwach pozakonkursowo wystąpili: zespół taneczny ?Zumba? z OSiW w Mrągowie, absolwentka Agnieszka Iwanowska z HP w Giżycku oraz zespół disco polo ? Failies Dance? z Ostródy. W ocenie Jury pod kierownictwem p. Marka Obrębskiego dyr. CEiPM poziom występów artystycznych był na wysokim poziomie. Po burzliwych obradach ogłoszono zwycięzców tegorocznych prezentacji.
Główną nagrodę Grand Prix i wyjazd na VII Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Puławach w terminie 19-21 czerwca br. zdobyło 10 uczestników w następujących kategoriach:

 • Występ teatralny cieni „Cały ten Jazz” grupa z HP w Ostródzie,
 • Występ wokalny, utwór „Blues bujany” Majki Jeżowskiej w wykonaniu Moniki Drozd z HP w Ostródzie,
 • Występ wokalny utwór pt. „Swobodne myśli” wg autorstwa Marcina Fiłonowicza z HP w Olsztynie,
 • Gra na bębnie twórczość własna „Rytmy” wg Magdaleny Owsiankow z ŚHP w Elblągu,
 • Występ taneczny do utworów „Dessert” Dawina, ?Hey Mama? Davida Guetta, „Kama Sutra” Jasona Derulo w wykonaniu Laury Petke z HP w Olsztynie.

W kategorii prace plastyczne/rękodzieła wyróżniono:

 • Plakat „Z pamiętnika młodej stylistki” Julia Nagiewicz z ŚHP w Elblągu,
 • Fotografie „Zimowy krajobraz” i „Śniegowe morze” Klaudii Skolmowskiej z HP w Ostródzie,
 • ?Rękodzieło w drewnie „Karmik” Kamila Obrębskiego z HP w Ostródzie,
 • Rękodzieło w drewnie Szafeczka „na przyda się” Dominiki Polak z OSiW w Mrągowie,
 • Rysunek kredą piórkiem „Stare Miasto Pasłęk” Krzysztofa Bartysia z OSiW w Pasłęku,
 • Rysunek kredą „Portret dziewczyny” Alicji Stypińskiej z OSiW w Pasłęku,
  Rekodzieło artystyczne „Butelka skarbonka” Patryka Dudy z HP w Piszu,
 • Malarstwo „Suszone zioła” Klaudii Ruszewskiej z CKiW w Gołdapi,
 • Rzeźba „Mazurska baba” Krzysztofa Jędrzejowskiego z OSiW w Mrągowie.

Duże podziękowania należą się także uczestnikom z klasy kucharz z HP w Ostródzie, którzy pod kierunkiem st. wychowawcy Moniki Wójcik we współpracy z nauczycielem przedmiotów zawodowych p. Anną Żukowską przygotowali własnoręcznie poczęstunek w postaci przekąsek, sałatek, ciast i deserów, a restauracji „Lalo” w Ostródzie za użyczenie profesjonalnego sprzętu i zastawy stołowej do cateringu. Przegląd artystyczny poprowadził konferansjer p. Paweł Kisiel. Impreza na zamku zakończyła się pamiątkowym zdjęciem grupowym zwycięzców. Dzięki takim przedsięwzięciom uzdolnieni artystycznie uczestnicy OHP mogli zaprezentować swoje talenty, wzmocnić swoją samoocenę i motywację do rozwijania pasji.