Furtka do zawodowej przygody


12 grudnia 2019

Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie zakończyli 10 grudnia staże zawodowe u lokalnych pracodawców.

Młodzież zdobywała doświadczenie na stanowiskach: sprzedawcy, kosmetyczki, magazyniera, spawacza i barmana. Dla wielu z nich staż był wstępem do zawodowej przygody. W trakcie zajęć ze specjalistami OHP młodzi ludzie sygnalizowali, że nie posiadają doświadczenia zawodowego, co ma negatywny wpływ na efektywne poruszanie się po rynku pracy. Jak podkreślali w rozmowach uczestnicy, staże były doskonałą okazja nie tylko aby zdobyć i doskonalić umiejętności praktyczne, ale również nabyć nowe kompetencje poszukiwane na rynku pracy tj. odpowiedzialność, asertywność, umiejętność pracy i komunikacji w zespole i klientem itp. Uczestnicy projektu wykazali się zaangażowaniem i dużą otwartością na wiedzę, w zamian zyskali możliwość uzyskania cennych umiejętności i doświadczenia zawodowego.

Trzy miesiące spędzone w firmach okazały się wartościowym doświadczeniem, dzięki któremu łatwiej będzie stawiać kolejne kroki na rynku pracy. Część naszych uczestników projektu już otrzymało propozycję pracy.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych