Wychodzimy do Was!


21 lutego 2024

Odpowiadając na potrzeby młodzieży utworzyliśmy nowy punkt konsultacyjno-informacyjny w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu. Punkt powstał z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w zaplanowaniu swojej przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Licznie zainteresowana młodzież odwiedzająca nasze stanowisko miała okazję dowiedzieć się o oferowanych przez nas usługach. Doradca zawodowy udzielał porad i wskazywał najlepsze rozwiązania, dostosowując je do indywidualnych potrzeb i umiejętności klientów. Z kolei obecny na miejscu pośrednik pracy udzielał rad i wskazówek dotyczących poszukiwania ofert zatrudnienia a poprzez analizę potrzeb klientów dostosowywał je do dostępnych możliwości na rynku. Specjalista ds. rozwoju zawodowego wskazywał i zachęcał młodzież do uzupełnienia kwalifikacji celem dostosowania posiadanej wiedzy do wymogów zawodu, a tym samym potrzeb lokalnego rynku pracy oraz informował o szerokiej ofercie kursów i szkoleń zawodowych. Doradca zawodowy wraz ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego podczas spotkania grupowego zaprezentowali działalność OHP rozpoczynając tym samym cykl spotkań grupowych dla młodzieży kończącej szkołę.

Podsumowując, nasz nowy punkt konsultacyjno-informacyjny stanowi nieocenione źródło informacji dla wszystkich potrzebujących wsparcia w odnalezieniu swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Dzięki naszym specjalistom każdy mógł skorzystać z niezbędnej pomocy i wskazówek, które pomogą w osiągnięciu sukcesu. Kolejne punkty w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu połączone ze spotkaniami grupowymi będą odbywały się cyklicznie raz w miesiącu.