Helping Hands w Elblągu


18 listopada 2019

Uczestnicy Hufca Pracy w Elblągu udali się do Socjalizującej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu, by podzielić się z jej podopiecznymi swoimi umiejętnościami fryzjerskimi. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Elbląskie metamorfozy” finansowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności. Wnioskodawcą projektu są podopieczni OHP z grupy Helping Hands działającej przy elbląskim Hufcu Pracy.

Wizyta niecodziennych gości została bardzo entuzjastycznie przyjęta w placówce. Był to prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii dla wychowanków Domu Dziecka. Podczas odwiedzin, wolontariusze posługując się profesjonalnym sprzętem fryzjerskim wykonali dla najmłodszych nowoczesne stylizacje fryzur, strzyżenie oraz pielęgnację paznokci i dłoni. Nie tylko dziewczynki zainteresowane były pracą naszej młodzieży, ale również chłopcy, którzy z chęcią malowali swoje włosy.

Odwiedziny fryzjerek sprawiły, iż dzieci poczuły się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim, świetnie się przy tym bawiąc.