Kolędowania czas


23 grudnia 2019

Boże Narodzenie to szczególny czas. Kojarzy się z zapachem choinki, pierników, suszonych owoców, ale i czasem wytchnienia od obowiązków, zgiełku i codzienności.

W wielu instytucjach, a w tym także w Ochotniczych Hufcach Pracy organizowane są w okresie przedświątecznym spotkania wigilijne. To dobry czas spędzony przez młodzież, kadrę i przyjaciół OHP przy wspólnym kolędowaniu, rozmowach oraz dzieleniu się wrażeniami z kończącego się roku.

I tak np. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie odbył się uroczysty obiad wigilijny, na którym nie zabrakło uczestników, nauczycieli, wychowawców oraz gości. Kierownik OSiW Katarzyna Markowicz-Korszun dokonała krótkiego podsumowania mijającego roku oraz złożyła życzenia. Czytano fragmenty Ewangelii opisujące narodziny Jezusa, rozmawiano na temat tradycji strojenia drzewka oraz potraw wigilijnych obecnych na stołach. Ciepłą i życzliwą atmosferę dopełniło dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Było to bardzo miłe popołudnie, podczas którego młodzież przy okazji wspólnego przeżywania ducha Świąt Bożego Narodzenia mogła zacieśnić więzi między sobą.