Targi Aktywizacji Zawodowej


8 października 2018

310 miejsc pracy, 28 wystawców, około 600 uczestników, w tym ponad 100 osób biorących udział w seminariach. To krótkie podsumowanie tegorocznych Targów Aktywizacji Zawodowej pn. „Vademecum młodego pracownika”, które odbyły się 4 października br. w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie. Organizatorami inicjatywy było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Szczytnie, Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Klebarku Wielkim oraz Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie.

Po powitaniu zebranych gości uroczystego otwarcia targów dokonali doradca Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Marcin Domian, Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach oraz organizatorzy wydarzenia dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie Marek Obrębski i dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie Alina Niezgoda. Głównym celem wydarzenia było zapoznanie uczestników z propozycją edukacyjną i zatrudnieniową lokalnego rynku pracy oraz zachęcenie do korzystania ze wsparcia naszych jednostek podczas planowania własnej kariery. Poprzez udział w targach młodzi mieszkańcy powiatu szczycieńskiego nawiązali kontakt z pracodawcami, agencjami zatrudnienia, placówkami oświatowymi, publicznymi służbami zatrudnienia oraz służbami mundurowymi. Dodatkową zaletą przedsięwzięcia była możliwość bezpośredniego złożenia CV, a nawet przeprowadzenia wstępnych rozmów kwalifikacyjnych.

Młodzież licznie odwiedzająca stoiska Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie skorzystała z konsultacji w zakresie poruszania się po rynku pracy z pośrednikami pracy, doradcą zawodowym MCK i specjalistami ds. rozwoju zawodowego OHP. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się również oferta kursów i szkoleń zawodowych realizowanych przez Ośrodki Szkolenia Zawodowego. W trakcie targów zainteresowana młodzież wzięła udział w seminarium pn. „Przyszłość w mundurze? Czemu nie!”, poprowadzonym przez przedstawiciela WKU w Olsztynie.

Targi to nie tylko prezentacja ofert pracy, ale przede wszystkim przedstawienie dostępnych na naszym terenie możliwych kierunku rozwoju kariery edukacyjnej i zawodowej. To także okazja do spotkań przedstawicieli lokalnych władz, instytucji i przedstawicieli szkół powiatu szczycieńskiego. Jak co roku Targi Aktywizacji Zawodowej obrazują zmieniające się potrzeby i oczekiwania zarówno młodzieży jak i pracodawców. Cieszymy się, że organizowane przez nas targi przyciągają tak szerokie grono odbiorców i liczymy, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować równie atrakcyjne wydarzenie. Raz jeszcze dziękujemy naszym współorganizatorom, wszystkim wystawcom i uczestnikom.

Patronat honorowy nad targami objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach oraz Burmistrz Miasta Szczytno Danuta Górska. Patronat medialny objęła TVP3 Olsztyn, Nasz Mazur oraz Tygodnik Szczytno.