Żegnaj Malago


20 października 2021

16 października uczestnicy Hufca Pracy z Elbląga ukończyli staż w Maladze, który był kluczowym etapem projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowanego przez Warmińsko-Mazurską Komendę Wojewódzką OHP oraz hiszpańską organizację euroMind.

Młodzi mechanicy mieli okazję przez trzy tygodnie uczyć się i pracować pod kierunkiem hiszpańskich pracodawców. Poznali właściwe Hiszpanom, spokojne i bezstresowe podejście do pracy, nauczyli się nowych trendów mechanice samochodowej, poznali słownictwo branżowe i mogli w praktyczny sposób zastosować wiedzę teoretyczną zdobytą podczas nauki zawodu w szkole. Uczestnicy projektu oprócz staży zawodowych mieli okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach kulturowych, takich jak rejs katamaranem po Morzu Śródziemnym, wycieczka do malowniczej Rondy, zwiedzanie Muzeum Motoryzacji czy wieczór Tapas. Podopieczni Hufca Pracy w Elblągu korzystając z położenia tego przepięknego miasta nad Morzem Śródziemnym, spędzali również swój wolny czas na miejscowych plażach korzystając ze słońca i morskich kąpieli. Uczestnicy staży zawodowych w Maladze ze smutkiem opuszczali to cudowne miejsce oraz ludzi, których tu poznali.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” z Europejskiego Funduszu Społecznego.