Kursy zawodowe w Klebarku Wielkim


6 lipca 2018

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego OHP w Klebarku Wielkim trwa realizacja kursów zawodowych w ramach utrzymania rezultatu projektu „OHP, jako realizator usług rynku pracy”. Kursy zawodowe to niewątpliwie doskonały sposób na uzupełnienie lub podniesienie swoich kwalifikacji.

Jednym z realizowanych przez OSZ kursów jest kurs „Stylizacji paznokci”. Celem szkolenia jest pobudzenie wyobraźni oraz umiejętności kreatywnego stylizowania paznokci. Uczestniczki kursu pod okiem profesjonalnych trenerów kosmetologii z wielkim zaangażowaniem ćwiczą umiejętności wykonywania podstawowych zabiegów z zakresu stylizacji paznokci w różnych technikach ich nakładania.

 

 

Obecnie młodzież bierze również udział również w kursie „Sprzedawca – fakturzysta”. Sprzedawca – fakturzysta jest pracownikiem, który może zarówno zajmować się sprzedażą towarów jak i być pracownikiem działu odpowiedzialnym za zarządzanie fakturami – ich wystawianiem, korygowaniem oraz wprowadzaniem do systemu. Pracownik zajmuje się również kontrolą obiegu dokumentacji handlowej i przygotowywaniem raportów. Praca ma charakter biurowy, wymaga skupienia i odpowiedzialności.

 

Szkolenia organizowane przez  OSZ w Klebarku Wielkim zakończą się sprawdzeniem nabytych umiejętności. Uczestnicy szkolenia po zdanym egzaminie otrzymają uznawane na rynku certyfikaty, które ułatwią im wejście na rynek pracy, a w przypadku założenia własnej działalności zbudowanie bazy klientów.

Dodatkowo młodzież biorąca udział w szkoleniach uczestniczyła w zajęciach z doradcą zawodowym, który przeprowadził warsztaty z nowoczesnych technik poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowy z przyszłym pracodawcą, natomiast oferty pracy pozyskane przez pośrednika pracy ułatwią młodym kursantom znalezienie swojego miejsca na rynku pracy.