Stylistka paznokci – zawód z przyszłością


27 lipca 2018

Zadbane dłonie i paznokcie są ważnym elementem urody każdej kobiety. Piękne, długie, zdrowe paznokcie oraz aksamitna i delikatna skóra dłoni to marzenie niejednej kobiety. Z tego względu zawód stylistki staje się coraz bardziej popularny, ale jednocześnie coraz bardziej wymagający. Nie wystarczy umiejętność ładnego pomalowania paznokci czy nałożenia hybrydy. Obecnie szczególną uwagę należy przykładać do zdobywania wiedzy, dodatkowych umiejętności oraz znajomości współczesnych trendów. Mając tego świadomość Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ostródzie podjęło się organizacji kursu „Stylizacja paznokci”.

Podczas 3-tygodniowego kursu uczestniczki uczyły się od podstaw dbania o paznokcie, skórę wokół nich oraz podstaw stylizacji i zdobienia paznokci w wielu technikach. Prowadząca zajęcia przekazała również wiele praktycznych wskazówek jak radzić sobie z nietypowymi paznokciami, poruszała tematy dotyczące typów klientek podkreślając, że niezbędnym aspektem pracy stylistki paznokci jest indywidualne podejście do klienta. Podstawą zajęć był manicure, czyli stylizacja paznokci dłoni. Dodatkowo w programie znalazły się również zajęcia rozszerzone o pedicure – stylizacji paznokci u stóp. Umiejętności uczestniczek po kursie poddane zostały weryfikacji i egzaminowi końcowemu, który zakończył się sukcesem. Umiejętności jakie nabyły uczestniczki kursu pozwolą w przyszłości rozpocząć pracę w salonie kosmetycznym lub założyć własną działalność.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ostródzie życzy naszym absolwentkom wielu sukcesów zawodowych i ciągłego rozwoju w zawodzie.