„You can do it!” – wizyta przygotowawcza


29 października 2018

W dniach 27-28 października br. w Polsko-Niemieckim Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie odbyła się wizyta przygotowawcza projektu „You can do it!” realizowanego przez grupę młodzieży „Dream Team” z Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Olsztynie w ramach programu Erasmus+ Młodzież.

W projekt, który odbędzie w Olsztynie z udziałem 24 osób, zaangażowane są cztery kraje: Estonia, Litwa, Rumunia i Polska. Wymiana międzynarodowa odbędzie się w dniach 16-23 listopada br. w Olsztynie. Tematem działań będzie rękodzieło. Podczas warsztatów młodzież pozna techniki rękodzielnicze takie jak: decoupage, scrapbooking, quilling i string art. Wszystkie umiejętności, które młodzież zdobędzie podczas projektu przydadzą się w codziennym życiu oraz rozwoju zawodowym, dadzą możliwość osiągania zarobku w przyszłości.

 

Rezultatem całego działania będzie wystawa wytworzonych rzeczy dla społeczności lokalnej połączona z mini warsztatami dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Olsztynie i Szkoły Podstawowej w Rusi. Wszystkie powstałe podczas projektu produkty zostaną przekazane dla dzieci na cele charytatywne.

Podczas wizyty przygotowawczej przedstawiciele krajów partnerskich podzielili się zadaniami, obowiązkami, sprawy organizacyjne oraz główne cele projektu. Był też czas na zwiedzanie Olsztyna i miejsc, w którym odbędzie się całe przedsięwzięcie. Ponadto, w trakcie spotkania stworzono słownik wyrazów niezbędnych w codziennej komunikacji oraz typowe zwroty, które będą wykorzystywane podczas warsztatów rękodzielniczych.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+