Przedsiębiorczość w działaniu


20 listopada 2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący aktywną postawę wobec życia, świadomy rozwój i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To przedsięwzięcie o szerokim, europejskim zasięgu organizowane od 2008 roku w 160 krajach, równolegle w całej Europie, w tym również w regionie Warmii i Mazur.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku, jako jednostka specjalizująca się we wspieraniu przedsiębiorczości wśród młodzieży, podobnie jak w roku ubiegłym, włączyło się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach przedsięwzięcia 15 listopada br. w giżyckim MCK odbyło się spotkanie z Panem Dominikiem Kaźmierczakiem – frontmanem i współzałożycielem zespołu Załoga Dr. Bryga oraz pilotem, instruktorem i właścicielem firmy Motolotnie Mazury.

Spotkanie z młodym lokalnym przedsiębiorcą było wspaniałą dawką pozytywnej energii, którą gość MCK-u zarażał uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku. Pan Dominik o swoich podniebnych i muzycznych pasjach, będących jednocześnie sposobem na życie opowiadał z wielkim zaangażowaniem. Z pewnością niejednego młodego człowieka zafascynował świat statków powietrznych. Poprzez udział w spotkaniu uczniowie zrozumieli, jak ważne jest odkrywanie w sobie talentów oraz rozbudzenie zainteresowań i pasji, które mogą być punktem wyjścia do budowania kariery zawodowej.

 

Kolejną inicjatywą zorganizowaną przez specjalistki MCK w Giżycku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości były warsztaty przeprowadzone ze studentami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Giżycku. Zajęcia odbyły się 17 listopada br. w sali wykładowej na terenie uczelni. Zakres tematyczny warsztatów pod hasłem „Przedsiębiorczość w działaniu” odnosił się do rozwijania kreatywności i umiejętności przedsiębiorczych. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się skąd bierze się i jak się ujawnia przedsiębiorczość, wykonali szereg ćwiczeń pobudzających elastyczne myślenie i kreatywność, a także zbadali poziom własnych uzdolnień przedsiębiorczych.

Wizyta doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy z MCK w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Giżycku była również świetną okazją do utworzenia Punktu Konsultacyjnego OHP na terenie uczelni. Studenci kształcący się w systemie zaocznym mieli dzięki temu możliwość zdobycia aktualnych informacji o lokalnym rynku pracy i zapoznania się ze szczegółową ofertą jednostki. Z obecności specjalistek OHP skorzystała również kadra i wykładowcy uczelni, którzy zaznajomili się z zakresem działalności jednostek rynku pracy OHP oraz wymienili się doświadczeniami z pracy z młodzieżą.