EURES – praca za granicą


Europejskie Służby Zatrudnienia (EURES) to sieć współpracy publicznych służb zatrudnienia oraz ich partnerów, w tym Ochotniczych Hufców Pracy, która powstała w celu wspierania mobilności pracowników w państwach członkowskich sieci, tj. w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii.
Sieć EURES świadczy usługi z zakresu unijnego pośrednictwa pracy oraz doradztwa z zakresu unijnej mobilności pracowników, w tym warunków życia i pracy w państwach członkowskich.
Przed wyjazdem do pracy za granicę powinieneś zapoznać się z warunkami życia i pracy w państwie, w którym zamierzasz podjąć pracę. Warto również sprawdzić jak wygląda sytuacja na rynku pracy w państwie, w którym chcesz pracować. Być może w danym państwie poszukiwane są osoby o Twoich umiejętnościach, a może będziesz musiał podjąć dodatkową naukę lub wziąć udział w dodatkowych kursach lub szkoleniach, które umożliwią Ci nabycie kwalifikacji poszukiwanych przez pracodawców w Twoim wymarzonym kraju.
Kiedy wybierzesz kraj, w którym chcesz pracować i zapoznasz się z informacjami na jego temat, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą EURES, który pomoże Ci w zrealizowaniu marzeń o pracy za granicą.

Usługi dla poszukujących pracy      Usługi dla pracodawców

Małgorzata Plaskota – Doradca EURES
Warmińsko-Mazurska WK OHP

tel. 89 527-62-04
e-mail: m.plaskota@ohp.pl

Twoja pierwsza praca z EURES

Masz 18-35 lat i szukasz pracy lub stażu w państwach UE, Norwegii lub Islandii?
Jesteś przedsiębiorcą i dysponujesz ofertą pracy/stażu dla osób w wieku 18-35 lat pochodzących z państw UE, Norwegii lub Islandii?
Skorzystaj z wielu możliwości jakie daje Ci program Twoja Pierwsza Praca z EURES. Wsparcie finansowe, kursy językowe, program integracyjny – to tylko kilka z nich.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o programie zapoznaj się z informatorami:

   Twoja pierwsza praca z EURES 1.01 MB Twoja pierwsza praca z EURES 16.27 KB

Odwiedź stronę internetową programu  www.yourfirsteuresjob.eu

 

I koniecznie skontaktuj się z naszym doradcą EURES, który udzieli Ci kompleksowego wsparcia i zaprezentuje możliwości jakie oferuje udział w programie Twoja Pierwsza Praca z EURES. Dyżury doradcy EURES na Skype (Doradca Twoja Pierwsza Praca z EURES) – wtorki i czwartki w godzinach 10.00 -12.00