Akcja Lato w Pasłęku


8 października 2020

Czym są kompetencje i predyspozycje zawodowe? Jak aktywnie poszukiwać zatrudnienia? Jakie są zawody przyszłości? Tegoroczna Akcja Lato z OHP było świetną okazją do poznania odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Pasłęku aktywnie włączyło się w realizację tego przedsięwzięcia, przeprowadzając dla młodzieży spotkania pn. „Już dziś pomyśl o własnej przyszłości” oraz ‚Lato – czas wyzwań zawodowych”.

Głównym celem spotkań było dokonanie przez uczestników bilansu własnych umiejętności, możliwości i mocnych stron, a także wyposażenie młodzieży w zdolność odkrywania własnego potencjału w oparciu o dotychczasowe doświadczenie. Młody człowiek często ma trudności z podjęciem decyzji dotyczącej własnej drogi zawodowej. Nie wie czyimi radami się kierować – rodziców, znajomych czy analizami rynku pracy określającymi zapotrzebowanie na konkretny zawód. Bardzo łatwo pogubić się słuchając rad i zapominając o najważniejszym: o tym co mnie interesuje, co jest moją mocną stroną, jakie mam pasje i zainteresowania.

Podczas spotkań młodzi poznali metody i narzędzia do odkrywania w sobie talentów, analizując własne umiejętności i potencjał zawodowy. Planowali też swoją ścieżkę kariery, uwzględniając przy tym wyzwania współczesnego rynku pracy. Z takim pakietem wiadomości młodzi ludzie mogą bez obaw zdobywać swój wymarzony zawód.