Kultura bez tajemnic


16 września 2020

W piątek, 11 września 2020 r., klasa IIa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu wraz z wychowawcą Elżbietą Werner oraz wychowawcą Hufca Pracy Katarzyną Werner wybrała się na zwiedzanie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Na początku wycieczki uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia kina „od wewnątrz”. Przyglądali się pracy operatorów, zobaczyli jak wygląda sprzęt kinowy i w jaki sposób odbywa się projekcja filmów. Zobaczyli też pracownie plastyczno-ceramiczne, ogólnoplastyczne i rękodzielnicze oraz „czarną salę”, gdzie odbywają się warsztaty recytatorskie, wokalne oraz różnego rodzaju festiwale. W Galerii Nobilis natomiast podziwiali wystawy i wernisaże prac znanych artystów, np. „Manekiny”.

Na koniec wycieczki pozostawili po sobie ślad, w postaci podpisów na białych tablicach, które znajdują się na drugim piętrze budynku. Teraz młodzież może powiedzieć, że są „kiniarzami” z prawdziwego zdarzenia, a kultura nie jest im obca! Niebawem uczestnicy OHP powrócą jeszcze do CSE Światowid, żeby obejrzeć pracownię Digitalizacji.