Międzynarodowe Targi Fryzjerskie


8 kwietnia 2019

Młodzież Środowiskowego Hufca Pracy w Elblągu, na co dzień ucząca się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług o profilu fryzjer z elementami wizażu, wzięła udział w wycieczce na Międzynarodowe Targi Fryzjerskie „Look beauty Vision 2019”, które odbyły się 6 kwietnia br. w Poznaniu.

„Look beauty Vision 2019” to największa impreza fryzjerska w Polsce oraz jedna z większych w Europie, skupiająca najwyższej klasy fryzjerów oraz firmy kosmetyczne. Młodzież miała okazję zobaczyć pokazy fryzjerskie, prestiżowe konkursy oraz podejrzeć mistrzów pędzla, nożyczek i brzytwy, którzy na żywo tworzyli prawdziwe dzieła na głowach swoich modeli.

Największą atrakcją dla przyszłych fryzjerów był udział w elitarnym pokazie szkoleniowym „Hair M Show” zorganizowanym przez Akademię Fryzjerską Macieja Maniewskiego. Dzięki uprzejmości założyciela Akademii dwóch wyróżniających się uczestników otrzymało specjalne indywidualne zaproszenie, które umożliwiło im zapoznanie się z współczesnymi kierunkami w modzie fryzjerskiej oraz innowacyjnymi metodami stosowanymi w zakresie strzyżenia, koloryzacji oraz stylizacji włosów. Oglądanie mistrza podczas pracy było ogromnym wyróżnieniem i nieocenionym doświadczeniem zawodowym. Wyjazd na targi fryzjerskie był ogromną dawką inspiracji, nie wspominając o walorach edukacyjnych i zawodowych.

Wszyscy przyznali, że aby utrzymywać swoje umiejętności oraz usługi na najwyższym poziomie konieczne jest systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji, m. in. poprzez uczestnictwo w targach fryzjerskich.