Nie martw się. Pomogę Ci!


23 lutego 2021

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

Do tej pory nie pomagałeś innym? Nie było okazji, by pomóc staruszce przejść przez pasy czy wyprowadzić psy cioci. Może widziałeś bezdomnego, który prosił o jedzenie, ale przeszedłeś obok niego bez większego zastanowienia? Dziś jest dzień, w którym możesz zastanowić się chwilę nad tymi, którzy są wokół Ciebie i potrzebują pomocy. Nie tylko pomocy finansowej, ale też duchowej, wsparcia dobrym słowem, rozmowy o problemach, podzielenia się uśmiechem.

Nigdy nie wiesz, kiedy Ty będziesz potrzebować pomocy. Los bywa okrutny i potrafi pokazać nam, że nie zawsze mamy wpływ na to, co się wydarzy. Jednak masz wpływ na swoje działania. Działaj! Pomagaj! Dziel się z innymi dobrem. Możesz zrobić więcej niż Ci się wydaje.

To jest dzień, który ma przypomnieć wszystkim, że są ludzie potrzebujący i nie wszyscy potrafią o tę pomoc prosić. Jeśli Ty potrzebujesz pomocy, to również jest to Twój dzień. Pamiętaj – ZAWSZE znajdą się osoby, które Cię wesprą.

Podejdź dziś do swojego kolegi, brata, siostry, do sąsiada, czy nieznajomego i zapytaj. Czy w czymś pomóc? To nic nie kosztuje, a może uczynić wiele dobrego.