Przygotowania do stażu w Hiszpanii


22 stycznia 2021

Ferie to czas wolny, jednak nie wszyscy oddali się błogiemu lenistwu. Młodzież OHP z Olsztyna wykorzystała ten czas na przygotowania do projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”.

Podstawowym założeniem projektu jest odbycie przez uczestników trzytygodniowego stażu zawodowego w hiszpańskiej Ubedzie, który rozpocznie się w czerwcu br. Chcąc kompleksowo się do niego przygotować, młodzi ludzie wzięli udział w dwudniowych warsztatach grupowych z doradztwa zawodowego. W związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz mając na uwadze zdrowie uczestników, spotkania odbyły się w formie on-line. Podczas zajęć, doradca zawodowy Magda Płoskońska z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Olsztynie omówiła strategię poszukiwania zatrudnia, zapoznała młodzież z metodami aktywnego i bezpiecznego poruszania się po regionalnym i europejskim rynku pracy oraz przedstawiła narzędzia i portale wspierające w poszukiwaniu pracy, staży i praktyk zawodowych w krajach Unii Europejskiej. Przyszli stażyści otrzymali też szczegółowe informacje na temat warunków życia i pracy na Półwyspie Iberyjskim, dzięki czemu będą odpowiednio przygotowani na spotkania z hiszpańskimi pracodawcami oraz nabiorą pewności siebie przed wyjazdem na drugi koniec Europy.

Głównym celem projektu realizowanego przez OHP na Warmii i Mazurach oraz hiszpańską organizację euroMind, jest zdobycie przez jego uczestników dodatkowych umiejętności i kompetencji zawodowych, poznanie nowych trendów w obrębie ich wyuczonej branży oraz nabycie umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim. Dodatkowym atutem udziału w projekcie jest podniesienie kompetencji społecznych i świadomości międzykulturowej uczestników oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.