Szlakiem Czarnej Hańczy


27 sierpnia 2020

Młodzież z oleckiej Grupy Wychowawczej chcąc w pełni wykorzystać ostatni tydzień wakacji, ładuje swoje „akumulatory” w Młodzieżowym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie położonym na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Piękna przyroda, obcowanie z naturą z dala od zgiełku miasta pozwala młodzieży odpocząć od codzienności i nabrać sił na nowy rok szkolny.

Program wypoczynku został dokładnie zaplanowany, a uczestnicy przekonali się, że każdy dzień wakacji może być fantastyczną przygodą. Już pierwszego dnia pobytu uczestnicy OHP korzystając z pięknej pogody pływali na rowerach wodnych oraz uczyli się grać w tenisa ziemnego. Kolejnym punktem pobytu była całodniowa wycieczka po Suwalszczyźnie, w czasie której odbył się rejs statkiem po kanale Augustowskim. Młodzież zwiedziła Sanktuarium w Studzienicznej, Bazylikę Sejneńską, Klasztor Kamedułów w Wigrach, Punkt Widokowy „u Pana Tadeusza” w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Następną atrakcją był przejazd wigierską Kolejką Wąskotorową. Przy okazji pobytu w pięknych okolicznościach przyrody, wychowawcy poruszyli temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, zwłaszcza nad wodą. Dodatkową „wisienką na torcie” był spływ kajakowy rzeką Czarną Hańczą. Unikatowe krajobrazy jakie podziwiali w tym miejscu uczestnicy, z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

A to nie koniec! Na młodzież czeka jeszcze wycieczka rowerowa oraz całodniowa wycieczka Szlakiem Tatarskim. Młodzież zwiedzi tam m.in. Muzeum Ikon w Supraślu oraz meczet z II połowy XIX w. w Bohonikach.

Wypoczynek jest realizowany w ramach akcji „Aktywny wypoczynek z OHP – 2020”.