Z Warmii i Mazur do Hiszpanii


14 marca 2019

11 marca br. podopieczni Hufców Pracy z Ostródy i Giżycka rozpoczęli kluczowy etap projektu ,,Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces” – trzytygodniowy staż zawodowy w hiszpańskiej Maladze.

Uczestnicy projektu pracować będą w miejscowych restauracjach, salonach fryzjerskich, zakładach stolarskich i sklepach, a komunikację z pracodawcami i personelem ułatwi ukończony w kraju kurs języka hiszpańskiego. W Maladze młodzież będzie doskonaliła swoje umiejętności językowe podczas zajęć konwersacyjnych z native speakerem. Spotkania będą nastawione przede wszystkim na komunikację i przełamywanie bariery językowej.

Podczas trzytygodniowego pobytu w Andaluzji, oprócz nauki, młodzież zdobędzie bezcenne doświadczenia powstałe w wyniku codziennego obcowania z odmienną, hiszpańską kulturą. W jej zrozumieniu i poznaniu z pewnością pomogą planowane aktywności kulturowe tj. wieczór tapas, rejs statkiem czy wycieczka na Gibraltar.

Zagraniczny staż zawodowy pod okiem hiszpańskich pracodawców będzie dla uczestników projektu fantastyczną przygodą, możliwością poznania innej kultury i cenną lekcją zawodu. Pobyt za granicą, praca w nowym środowisku, czy chociażby konieczność samodzielnego dotarcia do firmy, w której odbywany jest staż niezwykle pozytywnie wpłynie na kompetencje społeczne młodzieży, jej umiejętność adaptacji do nowych miejsc i sytuacji. Wszystko to przyczynia się do wszechstronnego rozwoju, a w konsekwencji do znalezienia satysfakcjonującego zatrudnienia po zakończeniu nauki.

Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej udział w projekcie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny – młodzież ma opłacone zajęcia przygotowawcze, podróż, zakwaterowanie, wyżywienie, wycieczki, ubezpieczenie, a także otrzymuje kieszonkowe na własne wydatki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+