Zmiana wizerunku receptą na sukces


18 lipca 2019

Rozmowa kwalifikacyjna to stresujący moment dla wielu poszukujących pracy osób. Oparta jest na osobistej rozmowie i zwykle nie można przewidzieć przebiegu spotkania. Tym bardziej warto się odpowiednio do niej przygotować. Tak samo jak nasza wiedza, liczy się pierwsze wrażenie, jakie zrobimy na rozmówcach. Dlaczego dobre pierwsze wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest takie ważne? To ono decyduje o tym, czy dalsza część spotkania rekrutacyjnego przebiegnie gładko. Pierwsze wrażenie wyrabiamy sobie w ciągu kilku sekund od poznania obcej osoby. Trudno jest je później zmieniać, a czasem jest to wręcz niemożliwe. Tym bardziej więc, duże znaczenie miał udział elbląskich uczestników projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” w warsztatach z zakresu kreowania wizerunku połączonych z usługą stylisty.

Poprzez udział w spotkaniu młodzież poznała sposoby autoprezentacji, zasady modelowania twarzy fryzurą oraz reguły korygowania mankamentów figury odpowiednim doborem strojów. Uczestnicy dowiedzieli się jak profesjonalnie kreować swój wizerunek w miejscu pracy, poznali najważniejsze zasady oraz rodzaje dress codu, zwracając uwagę na dobór stylu i koloru, dobór fasonów, rozmiarów i dodatków w zależności od sytuacji. Młodzi ludzie skorzystali również z usługi stylisty. Po dokonaniu zakupów, każdy z nich przeszedł metamorfozę, obejmującą zarówno usługę kosmetyczną, jak i fryzjerską.

Młodzi ludzie bardzo zadowoleni z efektów metamorfozy, wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym etapie projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, którym będą indywidualnie dobrane kursy zawodowe.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych