Zostać stylistką paznokci


5 czerwca 2023

Zostać stylistką paznokci? Z OHP to możliwe!

Grupa dziewcząt zrealizowała swoje marzenia i zdobyła nowe kwalifikacje w zakresie stylizacji paznokci na kursie zawodowym z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu i Młodzieżowym Centrum Kariery w Ostródzie.

Wygląd dłoni i paznokci nierzadko wpływa na to, jak postrzegają nas inni. To też ważny czynnik wpływający na nasze samopoczucie i pewność siebie. Przekonało się o tym 12 uczestniczek kursu zawodowego „Stylizacja paznokci”. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie stylizacji paznokci. Program obejmował m.in. takie zagadnienia jak: BHP w zawodzie stylistki, budowa i choroby paznokcia, stylizacja paznokci metodą żelową UV, manicure hybrydowy, praca z frezarką, wzornictwo – zdobienie paznokci. Przyszłe manikiurzystki z dużym zaangażowaniem uczyły się różnych technik. Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym potwierdzającym nabycie nowych umiejętności w zakresie stylizacji paznokci.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach dziewczęta pozyskały nowe kompetencje zawodowe, które z pewnością ułatwią im drogę do realizacji swoich marzeń i kształtowanie drogi zawodowej w przyszłości. A możliwości na rynku pracy dla stylistek paznokci nie brakuje. Bardzo często stylistki po przebytych kursach zaczynają własną działalność gospodarczą – w domu lub z dojazdem do klienta. Mogą również otworzyć swój własny salon lub znaleźć zatrudnienie w już otwartym salonie. Wszystkim paniom życzymy spełnienia w wymarzonym zawodzie!