100. rocznica urodzin Karola Wojtyły


18 maja 2020

18 maja 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin Papieża Jana Pawła II – patrona Ochotniczych Hufców Pracy. W obchody jubileuszowej rocznicy urodzin Karola Wojtyły wpisał się XX Ogólnopolski Konkurs Papieski „Od narodzin do świętości – obraz z życia Św. Jana Pawła II”, którego organizatorami była Komenda Główna OHP, Małopolska WK oraz Hufiec Pracy w Wadowicach. Głównym założeniem przedsięwzięcia było przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych, uniwersalnych wartości płynących z nauczania Papieża Polaka oraz propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży.

Na konkurs nadesłano 389 prac fotograficznych i plastycznych wykonanych przez młodzież z całej Polski. Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza uczestniczka Wiktoria Lutkiewicz z Hufca Pracy w Piszu, która zajęła II miejsce w kategorii fotografia za pracę pn. „Droga do świętości”. Gratulujemy!

By pielęgnować pamięć o Papieżu Polaku zachęcamy do odwiedzenia jego Domu Rodzinnego. Na stronie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II dostępny jest wirtualny spacer po ekspozycji stałej, mieszczącej się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7, gdzie 18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła.

Wirtualny spacer