Działają, pomagają, wspierają


17 listopada 2020

Pomagają seniorom, organizują zbiórki, wspierają szpitale i fundacje. W dodatku robią to zupełnie bezinteresownie. Taka jest młodzież z OHP Warmia Mazury. To młodzi ludzie, którzy mogą być wzorem do naśladowania, nie tylko dla rówieśników.

„Wkręć się” to jedna z wielu inicjatyw, w którą zaangażowała się młodzież OHP z Giżycka. Od września zbierają plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i leków dla podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Młodzi, z przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Młodzieży Katarzyną Bękalską na czele, zorganizowali też zbiórkę wody mineralnej dla pacjentów Oddziału Chorób Zakaźnych Szpitala Giżyckiego. Chorzy ze względu na ograniczone możliwości spotykania się z najbliższymi, mają problemy z jej dostępnością. Młodzież OHP z Giżycka nie pozostała na to obojętna. Zorganizowała zbiórkę angażując do pomocy znajomych i kadrę hufca. Zebrana woda pomoże pacjentom przetrwać ten trudny dla nich czas.

Wspomniane wyżej zbiórki to nie tylko pomoc materialna. To też empatia, chęć niesienia pomocy oraz piękne indywidualne postawy. Młodzież planuje już kolejne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności.