Elbląskie OHP szkoli młodzież w zawodzie Barbera


10 lipca 2024

Ochotnicze Hufce Pracy w Elblągu stwarzają młodzieży jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju. W ramach swoich działań specjaliści ds. rozwoju zawodowego zorganizowali kurs „Barber I stopnia”, który pomógł uczestnikom zdobyć nowe umiejętności zawodowe.
Kurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej młodzież poznała historię barberingu oraz zapoznała się z narzędziami i sprzętem niezbędnym w pracy barbera. W części praktycznej uczestnicy mieli okazję utrwalić zdobytą wiedzę poprzez praktyczne ćwiczenia, często na żywych modelach.
Szkolenie zakończyło się wręczeniem zaświadczeń, które uczestnicy mogą wykorzystać, wzbogacając swoje CV. Nabyte kompetencje zwiększają ich szanse na rynku pracy, szczególnie w oczach pracodawców poszukujących kandydatów z praktycznym doświadczeniem.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w kursie i wyraziła chęć dalszego rozwijania swoich umiejętności. Takie inicjatywy OHP w Elblągu są doskonałym przykładem wsparcia młodych ludzi w ich drodze do zawodowego sukcesu.

Autor tekstu i zdjęć: Iwona Szczepanik ? specjalista ds. rozwoju zawodowego CEiPM OHP w Elblągu