Zakończenie projektu „Razem w formie”


10 lipca 2024

Z radością informujemy, że zakończyliśmy nasz międzypokoleniowy projekt ?Razem w formie? realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Jesteśmy grupą młodych aktywnych osób z giżyckiego OHP, która chętnie włącza się w różne działania prospołeczne i charytatywne na rzecz osób potrzebujących. Wielokrotnie braliśmy udział z naszą wychowawczynią z Hufca Pracy w działaniach na rzecz społeczności lokalnej, wyciągając pomocną dłoń do osób starszych i potrzebujących.
W naszym projekcie przez sześć miesięcy seniorzy z Uniwersytetu III Wieku, Klubu Seniora oraz młodzież ze świetlicy socjoterapeutycznej uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, które poprawiły kondycję fizyczną i sprzyjały integracji międzypokoleniowej. Projekt stał się wyjątkową okazją do zbliżenia różnych pokoleń, umożliwiając młodszym czerpanie z doświadczeń starszych, a starszym czerpanie z pozytywnej energii młodszych. Dzięki różnorodnym aktywnościom i warsztatom wszyscy uczestnicy nawiązali nowe znajomości, wspólnie się uczyli i rozwijali.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt, w szczególności naszej wychowawczyni – pani Eli Jabłońskiej z OHP Giżycko za wspieranie nas w każdej trudnej, jak i pięknej chwili, dyrekcji i pracownikom Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, oraz wolontariuszom. Wasza ciężka praca, entuzjazm i poświęcenie przyczyniły się do sukcesu naszego przedsięwzięcia.
Dzięki Wam nasz projekt stał się inspirującym przykładem współpracy międzypokoleniowej, promującej zdrowy styl życia i wzmacniającej więzi społeczne.
Projekt się skończył, ale my nie spoczywamy na laurach, działamy dalej! Obserwujcie nas tu: https://www.facebook.com/groups/1321348688557329

Grupa inicjatywna 🙂