Język hiszpański podstawą sukcesu


29 listopada 2018

Uczestnicy Hufca Pracy w Ostródzie rozpoczęli intensywny 70-cio godzinny kurs języka hiszpańskiego w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces”.

Jego podstawowym założeniem jest umożliwienie młodzieży swobodnej komunikacji w czasie pobytu w Hiszpanii. Podczas spotkań przyszli fryzjerzy i stolarze przyswajają słownictwo z zakresu swojej profesji niezbędne do prawidłowego wykonania zadań w miejscu odbywania stażu, porozumiewania się w typowych sytuacjach dnia codziennego, umiejętności przedstawienia siebie, swojej szkoły, sytuacji rodzinnej, miejsca zamieszkania i hobby. Prowadząca zajęcia – Magdalena Faszcza posługuje się bardzo atrakcyjnymi i aktywizującymi formami przekazu wiedzy. Młodzież będzie sprawdzała swoją pamięć np. w grach edukacyjnych, których sama będzie autorem.

 

Na ostatnich zajęciach uczestnicy rozwiążą test podsumowujący ich wiadomości, dzięki któremu uzyskają certyfikat ukończenia kursu językowego na poziomie A1. Szkolenie będzie kontynuowane podczas pobytu w Maladze i będzie nastawione przede wszystkim na komunikację i przełamywanie bariery językowej.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+